1. Pokud je to příliš krásné aby to byla pravda, pravděpodobně to pravda není. Jistě, občas při projíždění bazarů skutečně narazíte na poklad za skvělou cenu. Častěji jsou ale skvělé nabídky jen pokusem podvodníčků vylákat z vás vaše těžce vydělané peníze. Na pozoru byste se měli mít, pokud prodávající neuvádí svůj kontakt nebo třeba pokud je u inzerátu nalepená fotka z jiného internetového obchodu. Pokud tedy narazíte na fantastický inzerát, u kterého je nepůvodní obrázek, tak se ani nezastavujte a jděte dál.
2. Kontakt. Buďte opatrní s tím, jak se s prodávajícím spojujete. Většinou první spojení probíhá přes email nebo po telefonu. Všímejte si, jak rychle prodejce reaguje, jestli odpovídá na vaše otázky, a jak na vás celkově působí. Máte dojem, že se vás někdo snaží natlačit do koupě něčeho, co vlastně nechcete, tlačí na vás, obtěžuje vás a nenechá vás si věc v klidu promyslet? Jděte od toho. Stejně tak byste měli vycouvat i nákupů, kde naopak máte pocit, že prodejce vůbec nezajímáte. Je totiž možné, že z vás zase chce jenom vylákat peníze.
3. Platba. Dobrý internetový prodávající po vás nikdy nebude chít peníze předem. Platí se na dobírku nebo při osobním převzetí, abyste měli šanci si produkt vyzkoušet. Pokud tedy ten, kdo vám věc prodává, trvá na tom, že mu máte nejdřív zaplatit, tak to asi není solidní obchodník. Pokud se vám také na zboží při přebírání něco nezdá, nedávejte své koruny z ruky.
4. Převzetí. Osobní předání je ideální. Lidé na bazarech většinou inzerují jednotlivé věci, a nenabízejí jich tolik, takže ideální je, když se domluvíte na setkání. Tady samo sebou platí obecná pravidla bezpečnosti: nesetkávat se na opuštěných místech daleko od civilizace, nescházet se pozdě večer, a tak dále. Ideální je vyrazit na podobnou schůzku v doprovodu někoho, koho znáte.